Utrzymanie czystości i zieleni miejskiej

Każdego dnia o każdej porze roku, dziesiątki naszych pracowników troszczy się o wizerunek, czystość i bezpieczeństwo ulic i parków należących do Sosnowiec łączy.

W miesiącach letnich pielęgnują tysiące hektarów terenów zielonych, poprzez wykonywanie nasadzeń, grabienie, przycinanie traw, drzew i krzewów. Usuwają z elewacji budynków, szpecące miasto bazgroły oraz likwidują dzikie wysypiska śmieci, których waga osiągnęła już blisko 1000 ton.

Podczas akcji zima dbają o bezpieczne chodniki, alejki parkowe i kładki. Ozdabiają Sosnowiec dekoracjami świątecznymi, które spotykacie w różnych miejscach podróżując po mieście na przełomie grudnia i stycznia. Tak w kilku zdaniach prezentuje się ciężka praca naszych koleżanek i kolegów z Działu Utrzymania Czystości. 

To nie wszystko!

  • utrzymują w czystości i sprawności technicznej place zabaw i siłownie,
  • dbają o komfort mieszkańców podróżujących komunikacją miejską poprzez czyste wiaty i puste kosze. 

Drodzy Mieszkańcy, zawsze pozostajemy otwarci na Wasze uwagi dotyczące czystości w naszym mieście. Poniżej zostawiamy formularz kontaktowy celem ułatwienia dokonywania zgłoszeń dotyczących nielegalnych wysypisk czy zagrażającym życiu i zdrowiu wiatrołomach.

Pamiętajcie, czysty i zadbany Sosnowiec zależy wyłącznie od każdego z Was.

 

 

Formularz kontaktowy

Zachęcamy do zamieszczenia dokładengo opisu.